njoftime Thirrje

[:sq]Thirrje për aplikim nga Universiteti Hradec Králové, Çeki[:]

[:sq] Thirrje për aplikim nga Universiteti Hradec Králové, Çeki

Universiteti Hradec Králové në Çeki ka hapur thirrjen për aplikime në kuadër të projekteve mbi mobilitetet ndërkombëtare me qëllim:

• Rritjen e bashkëpunimeve ndërkombëtare
  • Zhvillimin e Burimeve Njerëzore në kërkim
  • Mbështetje në rritjen profesionale të kërkuesve

Aplikantëve u kërkohet të jenë:

• Kërkues postdoktorantë me 7 vite eksperincë pas përfitimit të titullit PhD ose ekuivalenten e saj. Mobiliteti do të zgjasë nga 6 deri në 24 muaj me një pagë neto mujore me kohë të plotë 1.800 Euro.
  • Studiues të vjetër, të cilët zotërojnë një PhD ose diplomë të njëjtë (ISCED niveli ekuivalent 8) me 7 ose më shumë vite para fillimit të datës së mobilitetit , mobiliteti do të zgjasë nga 3 deri në 24 muaj me një pagë mujore neto me kohë të plotë 2, 550 EUR.

Afati i fundit për dorëzimin e një aplikimi është 11 Prill 2021.

Informacion më të detajuar e gjeni në lidhjen: