Lajm i Shkëlqyer: Universiteti i Vlorës prezanton programin e parë të Masterit në Anglisht për “Mbrojtjen dhe Menaxhimin e Mjedisit Detar (MSc në MEP&M)

🌟 Universiteti i Vlorës është shumë i lumtur të ndajnë me ju një ngjarje të rëndësishme: fillimin e programit tonë të Masterit në Mbrojtjen dhe Menaxhimin e Mjedisit Detar, që do të ofrohet plotësisht në anglisht, duke filluar nga vjeshta e vitit 2024.

🌐 Ky program inovativ, i ofruar në bashkëpunim me Universitetin e Malit të Zi (UoM) dhe Universitetin e Durrësit (UAMD), pasqyron përkushtimin tonë për të ofruar një arsim të nivelit botëror dhe për të hapur mundësi ndërkombëtare për studentët tanë.

📅 Ju ftojmë të na bashkoheni për turin inaugurues të programit:

• Data: 25 / 07 / 2024
  • Ora: 19:30
  • Vendi: Fakulteti i Shkencave Teknike dhe të Natyrës, UV

🚀 Ejani të njiheni me kurikulen tona të re dhe inovative, të takoni stafin tonë të apasionuar dhe të shihni nga afër ambientet tona moderne. Zbuloni se si ky program mund të përmirësojë karrierën tuaj dhe të kontribuoni në zgjidhjen e problemeve të rëndësishme për mjedisin.

🔗 Për më shumë informacion dhe për t’u regjistruar për turne, plotësoni këtë link: https://forms.gle/KjpBzSjGmygGz34s8

Exciting News: University of Vlora Introduces Its First English-Taught Master’s Program in Maritime Environmental Protection & Management

🌟 The University of Vlora is thrilled to announce a significant milestone: the launch of our Master’s program in Maritime Environmental Protection & Management, taught entirely in English, beginning Fall 2024.

🌐 This pioneering program, developed in collaboration with the University of Montenegro (UoM) and the University of Durres (UAMD), represents our commitment to providing global-standard education and enhancing international opportunities for our students.

📅 Join us for the inaugural program tour:

• Date: 25 / 07 / 2024
  • Time: 19:30 PM
  • Faculty of Technical Sciences and Nature, UV

🚀 Explore our innovative curriculum, meet our staff, and experience our cutting-edge facilities. Discover how this unique program can elevate your career and contribute to crucial environmental solutions.

🔗 For more details and to register for the tour, fill out the link: https://forms.gle/KjpBzSjGmygGz34s8