FTESË PËR PJESËMARRJE NË “KONGRESIN E II-TË STUDENTOR TË STUDIMEVE NDËRKOMBËTARE TË RUMELISË”

Në datat 1-3 nëntor 2024, Qendra e Aplikimit dhe Kërkimeve të Studimeve të Rumelisë në Universitetin e Stambollit Rumeli (RUÇAM) dhe Klubi Rinor Rumelia dhe Shoqata Ballkanike për Bashkëpunim Strategjik Rinor (BALGENÇ) do të organizojnë “Kongresin e II-të Studentor të Studimeve Ndërkombëtare të Rumelisë” me kontributet e Presidencës së Ministrisë së Kulturës dhe Turizmit të Republikës së Turqisë.

Kongresi do të mbahet ballë për ballë në datat përkatëse në Kampusin e Aplikimit dhe Kërkimit të Universitetit të Stambollit Rumeli Haliç. Në kongres do të ketë edhe mundësi për prezantimin e punimeve online. Studentët turq dhe ndërkombëtarë nga programet e asociuar, universitare, pasuniversitare dhe doktorature të universiteteve do të mund të prezantojnë punimet e tyre në turqisht ose anglisht.

Shpenzimet e transportit dhe akomodimit të studentëve nga vendet e Ballkanit do të mbulohen nga organizata. Organizata do të mbulojë edhe akomodimin e panelistëve që do të marrin pjesë në Kongresin në Turqi nga jashtë Stambollit.

Kalendari i kongresit është si më poshtë;

Afati i Video Abstraktit: 13.09.2024

Data e dorëzimit të tekstit të plotë: 04.10.2024

Data e Kongresit: 01.11.2024-03.11.2024

Për informacion më të detajuar dhe për aplikim;

Shoqata Ballkanike për Bashkëpunim Strategjik Rinor (BALGENÇ)

Faqja e internetit: www.balgenc.com

E-mail: balgencplatform@gmail.com