11
QER
2016

    Fakulteti i Ekonomisë – Provimet Finale- Pranverë 2016

    FAKULTETI I EKONOMISË

    KALENDARI I PROVIMEVE FINALE- PRANVERË 2016

     

    CIKLI BACHELOR I STUDIMEVE

    Departamenti i Biznesit
    Nr. Leksione Provimi Final
    Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu  Komisionet
    1 MKT 110 Bazat e marketingut R.E 09:30-11:00 E.Bazini 27.06.2016 H 08:00-11:00 A403 E.Bazini, A.Ramaj
    2 MKT 110 Bazat e marketingut R.,E 11:00-12:30 E. Bazini 27.06.2016 H 11:00-14:00 A403 E. Bazini, R.Hasanaj
    3 MKT 110 Bazat e marketingut R.E 09:30-11:00 Xh. Agaraj 27.06.2016 H 08:00-11:00 A301 Xh. Agaraj
    4 MKT 110 Bazat e marketingut H,M,P 10:00-11:00 A. Ramaj 27.06.2016 H 11:00-14:00 A 405 A. Ramaj
    5 MKT 212 Kerkim Marketing R.E 12:30-14:00 E.Bazini 21.06.2016 R 11:00-14:00 A 301 E.Bazini
    6 MKT 211 Drejtim Marketing R.E 11:00-12:30 Xh. Agaraj 29.06.2016 M 08:00-11:00 A 301 Xh. Agaraj
    7 MKT 215 Marketing Sherbimesh H.M. 09:00-10:00 A. Ramaj 24.06.2016 P 08:00-11:00 A 301 A. Ramaj
    8 MKT 312 Promocion H.M.P 10:00-11:00 E. Pjero 20.06.2016 H 11:00-14:00 A 301 E. Pjero
    9 MKT 314 Marketing Nderkombetar R.E 09:30-11:00 A. Cipi 23.06.2016 E 08:00-11:00 A 301 A.Cipi
    10 MKT 335 Marketing Strategjik R.E 08:00-09:30 Xh. Agaraj 22.06.2016 M 08:00-11:00 A403 Xh. Agaraj,    R.Hasanaj
    11 BIZ 140 Manaxhim Biznesi R,E 08:00-09:30 E.Pulaj 27.06.2016 H 08:00-11:00 A 206 E.Pulaj, A.Hysi
    12 BIZ 140 Manaxhim Biznesi H,M,P 11:00-12:00 Z.Sinaj 27.06.2016 H 08:00-11:00 A 407 Z.Sinaj
    13 BIZ 140 Manaxhim Biznesi H.M.P 09:00-10:00 A.Hysi 27.06.2016 H 11:00-14:00 A 301 A.Hysi
    14 BIZ 230 Sjellje organizative R.E 11:00-12:30 D.Feimi 20.06.2016 H 11:00-14:00 A 404, A 405 D.Feimi, Z.Sinaj
    15 BIZ 230 Sjellje organizative R,E 08:00-09:30 R.Hasanaj 20.06.2016 H 08:00-11:00 A 204 R.Hasanaj
    16 BIZ 242 Manaxhim Burimesh Njerezore H.M.P 09:00-10:00 I.Lipi 24.06.2016 P 08:00-11:00 A 104 I.Lipi
    17 BIZ 345 Zhvillimi I planit te biznesit H,M,P 10:00-11:00 I.Lipi 27.06.2016 H 11:00-14:00 A 407 I.Lipi
    18 BIZ 233 Sipermarrje Manaxhim Biznesi i Vogel R,E 12:30-14:00 A.Dumi 30.06.2016 E 11:00-14:00 A 204 A.Dumi
    19 BIZ 343 Manaxhim Operacionesh R.E 08:00-09:30 A. Cipi 22.06.2016 M 08:00-11:00 A 403 A. Cipi
    20 BIZ 300 Sistemet e Informacionit ne manaxhim R,E 11:00-12.30 R.Hasanaj 30.06.2016 E 08:00-11:00 A 407 R.Hasanaj
    21 TUR 243 Ekonomiks Turizmi H,M,P 10:00-11:00 R. Brokaj 21.06.2016 R 11:00-14:00 A 404, A 402 R. Brokaj, Z. Sinaj
    22 TUR 244 Pasurite Kulturore per operatoret Turistike H,M,P 13:00-14.00 Z.Sinaj 24.06.2016 P 08:00-11:00 A 402 Z.Sinaj
    23 TUR 252 Ekonomi Ambienti dhe turizem i qendrueshem R.E 11:00-12:30 Sh.Sinanaj 30.06.2016 E 11:00-14:00 A 404 Sh.Sinanaj
    24 TUR 362 Drejtim Ndermarrjesh Turistike P 12:00-15:00 F.Vela 29.06.2016 M 11:00-14:00 A 301 F.Vela
    25 MKT 332 Marketing Territori dhe Turizem Nderkombetar R.E 9:30-11:00 Sh.Sinanaj 21.06.2016 R 08:00-11:00 A 103 Sh.Sinanaj
    26 TUR 365 Manaxhim Transporti H,M,P 09:00-10:00 R. Brokaj 24.06.2016 P 11:00-14:00 A 404 R. Brokaj
    Departamenti  Ekonomiksit
    Leksione Provimi Final
    Nr. Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 ECN 170 Mikroekonomi R.E 09.30 – 11.00 F. Zeneli 24.06.2016 P 08.00 – 11.00 A 403, A 407 F. Zeneli
    2 ECN 170 Mikroekonomi R.E 09.30 – 11.00 P. Resulaj 24.06.2016 P 08.00 – 11.00 A 405, A 408 P. Resulaj
    3 ECN 170 Mikroekonomi R.E 09.30 – 11.00 E. Malaj 24.06.2016 P 08.00 – 11.00 A 203, A 206 E. Malaj
    4 ECN 170 Mikroekonomi R.E 11.00 – 12.30 L. Alikaj 24.06.2016 P 11.00 – 14.00 A 403, A 407 L. Alikaj
    5 ECN 170 Mikroekonomi R.E 09.30 – 11.00 R. Hoxhaj 24.06.2016 P 08.00 – 11.00 A 203, A 206 R. Hoxhaj
    6 ECN 170 Mikroekonomi H.M.P. 09.00 – 10.00 E. Aliaj 24.06.2016 P 11.00 – 14.00 A 405, A 408 E. Aliaj
    7 ECN 170 Mikroekonomi R.E 09.30 – 11.00 K. Guga 24.06.2016 P 11.00 – 14.00 A 205, A 206 K. Guga
    8 ECN 270 Makroekonomi H.M.P. 10.00 – 11.00 M. Veliu 27.06.2016 H 08.00 – 11.00 A 405, A 408 M. Veliu
    9 ECN 270 Makroekonomi R.E 11.00 – 12.30 K. Guga 27.06.2016 H 08.00 – 11.00 A 205, A 206 K. Guga
    10 ECN 370 Ekonometria R.E 08.00 – 09.30 F. Zeneli 29.06.2016 M 08.00 – 11.00 A 205, A 206 F. Zeneli
    11 ECN 370 Ekonometria H.M.P. 11.00 – 12.00 F. Miti 29.06.2016 M 08.00 – 11.00 A 407, A 403 F. Miti
    12 ECN 370 Ekonometria H.M.P. 12.00 – 13.00 F. Miti 29.06.2016 M 08.00 – 11.00 A 408, A 404 F. Miti
    13 ECN 273 Ekonomiks Manaxherial H.M.P. 11.00 – 12.00 M. Veliu 22.06.2016 M 08.00 – 11.00 A 405, A 408 M. Veliu
    14 ECN 274 Ekonomiks Pune R.E 11.00 – 12.30 E. Malaj 29.06.2016 M 11.00 – 14.00 A 405, A 408 E. Malaj
    15 ECN 373 Tregtia Nderkombetare H.M.P. 09.00 – 10.00 I. Pulaj 22.06.2016 M 11.00 – 14.00 A 405, A 408 I. Pulaj
    16 ECN 374 Ekonomiks Financiar R.E 09.30 – 11.00 L. Alikaj 27.06.2016 H 11.00 – 14.00 A 405, A 408 L. Alikaj
    17 ECN 379 Ekonomiksi I Integrimit Europian R.E 11.00 – 12.30 F. Miti 27.06.2016 H 11.00 – 14.00 A 405, A 408 F. Miti
    18 ECN 328 Rritja Ekonomike dhe Zhvillimi R.E 13.00 – 14.00 E. Malaj 01.07.2016 P 11.00 – 14.00 A 205, A 206 E. Malaj
    19 ECN 281 Bazat e Ekonomiksit (FSHT) H.M.P. 10.00 – 11.00 E. Aliaj 28.06.2016 R 11.00 – 14.00 C 106 E. Aliaj
     
    Departamenti i Financës
    Nr. Leksione Provimi Final
    Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 FIN 220 Financa 2 R.E 09.30 -11.00 F. Madani 01.07.2016 P 08.00 -11.00 A 407, 408 F. Madani
    2 FIN 210 Kontabilitet Financiar R.E 11.00 -12.30 F. Madani 23.06.2016 E 08.00 -11.00 A 407 F. Madani
    3 FIN 110 Parimet e Kontabilitetit H.M.P 09.00 -10.00 B. Sulejmani 21.06.2016 R 08.00 -11.00 A 206, A 207 B. Sulejmani
    4 FIN 110 Parimet e Kontabilitetit H.M.P 10.00-11.00 B. Sulejmani 21.06.2016 R 08.00 -11.00 A 206, A 207 B. Sulejmani
    5 FIN 317 Vendimet financiare te korporatave R.E 11.00 -12.30 O. Muharremi 25.06.2016 S 08.00 -11.00 A 403 O. Muharremi
    6 FIN 220 Financa 2 R.E 12.30 -14.00 O. Muharremi 01.07.2016 P 08.00 -11.00 A 403 O. Muharremi
    7 FIN 215 Institucionet financiare H.M.P 08.00-09.00 E.Pelari 04.07.2016 H 11.00 -14.00 A 403, A 407,A408 E.Pelari
    8 FIN 215 Institucionet financiare H.M.P 09.00 -10.00 E. Pelari 04.07.2016 H 11.00 -14.00 A 403, A 407,A408 E.Pelari
    9 FIN 219 Sistemet fiskale H.M.P 10.00-11.00 E. Pelari 30.06.2016 E 08.00 -11.00 A 403 E.Pelari
    10 FIN  322 Kontabilitet Drejtimi H.M.P 09.00 -10.00 Y. Sokoli 27.06.2016 H 08.00 -11.00 A 202 Y. Sokoli
    11 FIN 317 Vendimet financiare te korporatave H.M.P 09.00-10.00 L. Cakerri 25.06.2016 S 08.00 -11.00 A 407, A 408 L. Cakerri
    12 FIN 312 Kontabiliteti I Kosto Drejtimit R.E 09.30 -11.00 L. Cakerri 20.06.2016 H 11.00 -14.00 A 403, A 402 L. Cakerri
    13 FIN 110 Parimet e Kontabilitetit R.E 08.00-9.30 B. Dervishi 21.06.2016 R 08.00 -11.00 A 402 B. Dervishi
    14 FIN 313 Kontabilitet i Aplikuar R.E 09.30 -11.00 B. Dervishi 01.07.2016 P 11.00 -14.00 A 407, 408 B. Dervishi
    15 FIN 210 Kontabilitet Financiar H.M.P 09.00 -10.00 V. Gjini 23.06.2016 E 08.00 -11.00 A 103 V. Gjini
    16 FIN 110 Parimet e Kontabilitetit H.M.P 10.00-11.00 V. Gjini 04.07.2016 H 08.00 -11.00 403, A 402 V. Gjini
    17 FIN 331 Analiza e Pasqyrave Financiare R.E 11:00-12:30 V. Gjini 20.06.2016 H 08.00 -11.00 A 202 V. Gjini
    18 FIN  110 Parimet e Kontabilitetit H.M.P 10.00-11.00 M. Petanaj 21.06.2016 R 11.00 -14.00 A 407, 408 M. Petanaj
    19 FIN 219 Sistemet fiskale H.M.P 11.00-12.00 M. Petanaj 20.06.2016 H 08.00 -11.00 403, A 402 M. Petanaj
    20 FIN 110 Parimet e Kontabilitetit H.M.P 9.00-10.00 G. Dede 21.06.2016 R 08.00 -11.00 A 408, A 407 G. Dede
    21 FIN 110 Parimet e Kontabilitetit H.M.P 10.00 -11.00 M. Haxhiu 21.06.2016 R 08.00 -11.00 A 403 M. Haxhiu
    22 FIN 210 Kontabilitet Financiar H.M.P 09.00 – 10.00 M. Haxhiu 23.06.2016 E 08.00 -11.00 A 402 M. Haxhiu
    23 FIN 352 Auditim H.M.P 10.00 -11.00 G. Dede 23.06.2016 E 08.00 -11.00 A 403 G. Dede
    Kode të Tjera
    Leksione Provimi Final
    NR. Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 MTE 160 Matematike e zbatuar H.M 08.00 -09.00 A.Peci 30.06.2016 E 08.00 -11.00 A 405 A.Peci
    2 MTE 220 Statistike R.E 08.00 -09.30 N.Sadikaj 28.06.2016 R 11.00 -14.00 A 405 N.Sadikaj
    3 DRE 250 E drejte biznesi H.M 14.00 -15.30 N.Hasani 25.06.2016 S 08.00 -11.00 A  405 N.Hasani
    4 MTE 220 Statistike H.M.P 13.00 – 14.00 Ll.Sota 28.06.2016 R 08.00 -11.00 A 206 Ll.Sota
    5 CSE 290 Sistemet e informacionit ne ekonomi H.M.P 13:00 – 14:00 A.Gjergji 20.06.2016 H 08.00 -11.00 A 405 A.Gjergji
    6 MTE 160 Matematike e zbatuar R.E 08.00 -09.00 A.Sinani 30.06.2016 E 08.00 -11.00 A 207 A.Sinani
    7 MTE 160 Matematike e zbatuar M.P 11.00 -12.00 Ll.Sota 30.06.2016 E 08.00 -11.00 A 401 Ll.Sota
    8 MTE 220 Statistike H.M.P 08.00 -09.00 M.Ramosaco 28.06.2016 R 08.00 -11.00 A 405 M.Ramosaco
    9 CSE 290 Sistemet e informacionit ne ekonomi P 10:00 – 13:00 A.Gjergji 20.06.2016 H 08.00 -11.00 A 405 A.Gjergji
    10 MTE 160 Matematike e zbatuar H.M 08.00 -09.00 M.Breshanaj 30.06.2016 E 11.00 -14.00 A 403 M.Breshanaj
    11 MTE 160 Matematike e zbatuar H.M 12:00-13:00 A.Bahushi 30.06.2016 E 11.00 -14.00 A 405 A.Bahushi
    12 MTE 160 Matematike e zbatuar M.P 08:00-09:00 L.Bezati 30.06.2016 E 11.00 -14.00 A 207 L.Bezati
    13 DRE 270 Legjislacion turizmi H.P 15:00-16:30 U.Veizaj 25.06.2016 S 08.00 -11.00 A 404 U.Veizaj
    14 MTE 160 Matematike e zbatuar H.M 12:00-13:00 L.Seitaj 30.06.2016 E 11.00 -14.00 A 206 L.Seitaj
    15 ALB 380 Shkrim akademik H.M.P 12:00-13:00 E.Hudhera 25.06.2016 S 11.00 -14.00 A 403 E.Hudhera
    16 ALB  380 Shkrim akademik H.M.P 13:00 – 14:00 E.Hudhera 25.06.2016 S 11.00 -14.00 A 403 E.Hudhera
    17 ENG 230 Anglisht H.M.P 14:00-15:00 K.Hysi 26.06.2016 D 08.00 -11.00 A 206 K.Hysi
    18 ENG 230 Anglisht H.M.P 13:00-14:00 K.Hysi 26.06.2016 D 08.00 -11.00 A 207 K.Hysi
    19 ENG 230 Anglisht H.M.P 12:00-13:00 K.Hysi 26.06.2016 D 08.00 -11.00 A 205 K.Hysi
    20 IT 230 Italisht R.E 14:00 – 15:30 G.Zaka 26.06.2016 D 11.00 -14.00 A 408 G.Zaka
    21 ENG 230 Anglisht R.E 12:00-13:30 K.Hysi 26.06.2016 D 11.00 -14.00 A 407 K.Hysi

    KALENDARI I PROVIMEVE FINALE- PRANVERË 2016

     

    CIKLI BACHELOR I STUDIMEVE

     

    SISTEMI PART – TIME

    Viti tretë Leksione Provimi Final
    Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 BIZ 331 Aftesite Manaxheriale – Part time E 16:00-18:00 A. Dumi 20.06.2016 H 16:00-19:00 A 104 A.Dumi
    2 BIZ 335 Menaxhim strategjik -Part time P 16:00-19:00 E. Pulaj 28.06.2016 R 16:00-19:00 A 104 E.Pulaj
    3 BIZ 333 Biznes nderkombetar- Part time M 16.00 – 19.00 A. Hysi 01.06.2016 P 16:00-19:00 A 104 A.Hysi
    4 FIN 312 Kontabilitet Kosto Drejtimi S 09:00-12:00 Y. Sokoli 25.06.2016 S 09.00 -12.00 A 202 Y. Sokoli
    Viti katërt Leksione Provimi Final
    Kodi Lënda Dita Ora Pedagogu Dita Ora Salla Pedagogu
    1 ECN 370 Ekonometri R 16:00-19:00 F. Zeneli 28.06.2016 R 16:00-19:00 A 103 F. Zeneli
    2 BIZ 391 Praktika D.Feimi
    3 BIZ 399 Teza e Diplomës

    KALENDARI I PROVIMEVE FINALE- PRANVERË 2016

     

    CIKLI I DYTË  I STUDIMEVE

     

     

    DEPARTAMENTI I BIZNESIT

    Orari Master i Shkencave “Administrim Biznesi”, Viti I
    Leksione Provimi Final
    Nr. Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 FIN 435 Drejtim Financiar i Avancuar S 09.00 -12.00 B. Ciceri 02.07.2016 S 09.00 -12.00 A 207 B. Ciceri
    2 ECN 453 Ekonomiks Manaxherial I Avancuar D 09.00 -12.00 M. Veliu 27.06.2016 H 14.00 -17.00 A 207 M.  Veliu
    3 DRE 438 Ligjet ne Biznes E 14:00 – 16:00 E.Hitaj 06.07.2016 M 14.00 -17.00 A 301 E.Hitaj

    Orari Master I Shkencave “Administrim Biznesi”, Viti II

    Leksione Provimi Final
    Nr. Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 MKT 511 Kerkim Tregu: Kerkim Cilesor H 16:00-19:00 E.Pulaj 24.06.2016 E 09:00-12:00 A 105 E.Pulaj
    2 MKT  512 Moduli I Marketingut : Marketing Strategjik I Avancuar M 09:00-12:00 Xh.Agaraj 20.06.2016 H 09:00-12:00 A 301 Xh.Agaraj
    3 MKT 513 Moduli Marketing: Strategjite e marredhenieve me Publikun H 12:00-15:00 E.Pjero 28.06.2016 R 09:00-12:00 A 105 E.Pjero
    4 BIZ 599 Projekti Final

    Orari i Master Profesional  “Administrim Publik”, Viti I

    Leksione Provimi Final
    Nr. Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 BIZ 411 Bazat e Qeverisjes E 14:00-19:00 A. Hysi 04.07.2016 H 14:00-17:00 A 204 A. Hysi
    2 BIZ 415 Manaxhimi i Institucioneve Publike P 16:00-19:00 F.Vela 11.07.2016 H 14:00-17:00 A 404 F.Vela
    3 FIN 424 Financat e Sektorit Publik R 12.00 -15.00 M.Petanaj 27.06.2016 H 14:00-17:00 A 205 M.Petanaj
    4 BIZ  515 Menaxhim Projektesh R 16:00-19:00 A. Cipi 01.07.2016 P 14:00-17:00 A 204 A. Cipi
    5 ECN 412 Ekonomiksi i Sektorit Publik H 12.00 – 15.00 L. Alikaj 08.07.2016 P 14:00-17:00 A 301 L. Alikaj

    Orari Master Profesional   “Marketing” Viti I

    Leksione Provimi Final
    Nr. Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 MKT 430 Marredheniet Publike Bashkekohore H 09:00-12:00 Xh.Agaraj 30.06.2016 E 09:00-12:00 A 301 Xh.Agaraj
    2 MKT 425 Strategji e Reklames M 12:00-15:00 E. Pjero 27.06.2016 H 09:00-12:00 A 104 E. Pjero
    3 MKT 445 Manaxhimi i Shitjeve R 09:00-10:00 A. Ramaj 04.07.2016 H 09:00-12:00 A 104 A. Ramaj
    4 MKT 435 Marketingu Direk dhe Baza e te Dhenave R 16.00 -19.00 Sh.Sinanaj 11.07.2016 H 09:00-12:00 A 301 Sh.Sinanaj
    5 MKT 410 Kerkimi Marketing i Avancuar E 16.00 -19.00 A. Ramaj 08.07.2016 P 09:00-12:00 A 104 A. Ramaj
    6 MKT 450 Manaxhimi Ceshtjeve Publike P 14:00-17:00 Sh.Sinanaj 14.07.2016 E 09:00-12:00 A 104 Sh.Sinanaj

    Orari Master Profesional   “Sipermarrje ne Turizem” Viti I

    Leksione Provimi Final
    Nr. Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 MKT 414 Drejtimi Marketing ne Turizem H 10:00-13:00 E.Bazini 27.06.2016 H 11:00-14:00 A 403 E.Bazini
    2 TUR 417 Planifikim Destinacionesh R 14:00-17:00 R. Brokaj 30.06.2016 E 09:00-12:00 A 103 R. Brokaj
    3 TUR 413 Teknika te manaxhimit ne turizem M 14:00-17:00 Sh.Sinanaj 11.07.2016 H 09:00-12:00 A 301 Sh.Sinanaj
    4 BIZ 437 Etika ne Turizem E 16:00-19:00 D.Feimi 04.07.2016 H 09:00-12:00 A 301 D.Feimi
    5 MKT 413 Teknika te komunikimit me klientin P 11.00 -14.00 E.Pjero 08.07.2016 P 09:00-12:00 A 301 E.Pjero
     

    DEPARTAMENTI I EKONOMIKSIT

    Master Profesional Ekonomiks ne Sipermarrje

    Leksionet Provimi Final
    Nr. Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 ECN 421 Ekonomia Publike dhe Institucionet R 14.00 – 17.00 I. Pulaj 27.06.2016 H 09.00 – 12.00 A 203 I. Pulaj
    2 ECN 405 Makroekonomiksi i Zhvillimit M 14.00 – 17.00 R. Hoxhaj 03.07.2016 D 09.00 – 12.00 A 203 R. Hoxhaj
    3 DRE 435/ DRE 437 E dretja adminsitrative / Mikrokredia, Ligji dhe Taksimi E 14.00 – 17.00 N.Hasani / O.Hoxha 09.07.2016 S 09.00 – 12.00 A 203 N.Hasani / O.Hoxha
    4 ECN 409 Ekonomiksi i Punes dhe Politikat Publike P 10.00 – 13.00 L. Alikaj 30.06.2016 E 09.00 – 12.00 A 203 L. Alikaj
    5 ECN 407 Analiza dhe Vleresimi i Projekteve R 08.00 – 11.00 E. Aliaj 06.07.2016 M 09.00 – 12.00 A 203 E. Aliaj
    6 ECN 413 Ekonomiksi Urban H 14.00 – 17.00 E. Malaj 06.07.2016 M 09.00 – 12.00 A 203 E. Malaj

    Master Shkencor ne Ekonomiks Viti I

    Leksionet Provimi Final
    Nr. Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 ECN 402 Teoria e Makroekonomisë së Avancuar P 09.00 – 12.00 K. Guga 12.07.2016 E 09.00 – 12.00 A 202 K. Guga
    2 ECN 455 Tregtia Ndërkombëtare dhe Politikat H 14.00 – 17.00 R. Hoxhaj 28.06.2016 H 09.00 – 12.00 A 202 R. Hoxhaj
    3 BIZ 418 Manaxhimi Strategjik i Operacioneve E 16:00-19:00 A.Cipi 06.07.2016 M 09.00 – 12.00 A 202 A.Cipi
    4 FIN 423 Financat Publike E 09:30-12:30 B.Dosti 08.07.2016 P 12.00-15.00 A 403 B. Dosti
    5 FIN 435 Drejtimi financiar i avancuar S 09.00 -12.00 B. Ciceri 02.07.2016 S 09:00 – 12:00 A 207 B. Ciceri

    Master Shkencor ne Ekonomiks Viti II

    Leksionet Provimi Final
    Nr. Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 CSE 588 Softe aplikative E. Cipi 12.07.2016 R 09.00 – 12.00 A 203 E. Cipi
     

    Departamenti i Finances

    Master Shkencor ne Finance Viti II

    Nr. Leksione Provimi Perfundimtar
    Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 FIN 579 Praktika F. Madani 29.06.2016 M 10.00 -13.00 A 301 F. Madani
    2 FIN 599 Teme Diplome 15.07.2016

    Master Shkencor në Pasuritë e Paluajtshme Viti II

    Nr. Leksione Provimi Përfundimtar
    Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 FIN 559 Praktika L. Koprencka 29.06.2016 M 10.00 -13.00 A201 L. Koprencka
    2 FIN  445 Teoria dhe praktika ligjore ne pasurite e Paluajtshme S 09.00 -12.00 N.Hasani 25.06.2016 S 08.00 -11.00 A 405 N. Hasani
    3 FIN 589 Temë Diplome 15.07.2016

    Master Shkencor në Financë Viti I

    Nr. Leksione Provimi Perfundimtar
    Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 FIN 414 Vendimet investuese te korporatave M 12.00 -15.00 F. Madani 15.07.2016 p 16.00 -19.00 A 407 F. Madani
    2 FIN 423 Financat publike E 09:30-12:30 B.Dosti 08.07.2016 P 12.00 -15.00 A 403 B. Dosti
    3 FIN 435 Drejtimi financiar i avancuar S 09.00 -12.00 B. Ciceri 02.07.2016 S 09:00 – 12:00 A 207 B. Ciceri
    3 FIN 455 Taksimi H 12.00-15.00 L. Koprencka 28.06.2016 R 08.00 -11.00 A 407. A 408 L. Koprencka
    4 FIN 419 Drejtimi financiar Nderkombetar R 12.00 -15.00 Y.Sokoli 11.07.2016 H 09.00 -11.00 A 101 Y.Sokoli

    MS në Pasurite4 e Paluajtshme Viti I

    Nr. Leksione Provimi Përfundimtar
    Kodi Lënda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 FIN 414 Vendimet investuese te korporatave M 12.00 -15.00 F. Madani 15.07.2016 p 16.00 -19.00 A 407 F. Madani
    2 FIN 455 Taksimi H 12.00-15.00 L. Koprencka 28.06.2016 R 08.00 -11.00 A 407. A 408 L. Koprencka
    3 FIN 423 Financat Publike   (3/2) E 09:30-12:30 B.Dosti 08.07.2016 P 12.00 -15.00 A 403 B. Dosti
    4 FIN 435 Drejtimi financiar i avancuar S 09.00 -12.00 B. Ciceri 02.07.2016 S 09:00 – 12:00 A 207 B. Ciceri

    Master Profesional ne Finance Viti I

    Nr. Leksione Provimi Përfundimtar
    Kodi Lënda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 FIN 404 Investimet financiare M 12.00-15.00 L. Koprencka 28.06.2016 R 11.00 -14.00 A 407. A 408 L. Koprencka
    2 FIN 429 Taksim i Biznesit H 13.00 – 16.00 E Pelari 09.07.2016 S 08.00 -11.00 A 403, A 402 E Pelari
    3 FIN 460 Bazat e financave  nderkombetare E 12.00-15.00 B. Sulejmani 12.07.2016 R 08.00 -11.00 A 206 B. Sulejmani
    4 FIN 442 Kontabilitet i Avancuar R 13.00 -16.00 V. Gjini 06.07.2016 M 08.00 -11.00 A 403, A 402 V. Gjini
    5 FIN 447 Analiza ekonomike dhe financiare S 09:00 – 12:00 O.Muharremi 02.07.2016 S 08.00 -11.00 A 403, A 402 O.Muharremi

    Master Profesional ne Kontabilitet Viti I

    Nr. Leksione Provimi Perfundimtar
    Kodi Lenda Dita Ora Pedagogu Data Dita Ora Salla Pedagogu
    1 FIN 429 Taksim i Biznesit H 13.00 – 16.00 E Pelari 09.07.2016 S 08.00 -11.00 A 403, A 402 E Pelari
    2 FIN 442 Kontabilitet i Avancuar R 13.00 -16.00 V. Gjini 06.07.2016 M 08.00 -11.00 A 403, A 402 V. Gjini
    3 FIN 444 Komputerizimi kontabël dhe software aplikativë P 12.00 -15.00 B.Dervishi 12.07.2016 R 08.00 -11.00 A 205 B.Dervishi
    4 FIN 482 Etika profesionale në kontabilitet E 13.00 -16.00 M. Petanaj 28.06.2016 R 11.00 -14.00 A 207 M. Petanaj
    5 FIN 447 Analiza ekonomike dhe financiare S 09:00 – 12:00 O.Muharremi 02.07.2016 S 08.00 -11.00 A 403, A 402 O.Muharremi