08
QER
2015

PARAPROVIMI I – Sezoni Akademik – Bachelor Pranverë 2015

KODI LËNDA PEDAGOG ORARI SALLA DATA
ENG 151 Gramatike angleze 27.04. 2015 R,E 8.00-9.30 B 409 Z.Alimemaj
ENG 193 Fonologji angleze 24.04.2015 H,M,P 11.00-12.00 B 409 A.Hima
ITA 132 GjuheItaliane 2 20.04.2015 H,M,P 8.00-9.00 B 409 E. Gerveni
CS 100 24.04.2015 R,E 12.30-14.30 B 409 Besnik Mehmetaj
ENG 264 Stilistike 23.04.2015 R,E 9.30-10.30 B 409 S. Kalemi
ENG 282 Letersi Angleze 22.04.2015 H,M,P 12.00-13.00 B 409 A.Panajoti
ENG 265 Histori e gj. Angleze 21.04.2015 R,E 11.30-12.30 B 409 L. Malaj
ENG 260 Kulture anglofone 24.04.2015 H,M,P 9.00-10.00 B 409 Marsela Harizaj
ENG 356 Gjuhesi e pergjith. 21.04.2015 R,E 8.00-9.30 B 412 Bledar Toska
ENG 376 Teknika te perkthim. 22.04.2015 H,M,P 9.00-10.00 B 409 Ilda Kanani
ENG 341 Metodike e gj. Ang. 24.04.2015 H,M,P 8.00-9.00 B 412 Marsela Harizaj
ITA 193 Fonologji e gj. italiane 20.04.2015 H,M,P 10.00-11.00 B 103 Meri Gjoleka
ITA 151 Gramatike e gj. italiane 22.04.2015 H,M,P 8.00-9.00 B 103 Entela Mustafaraj
FRE 132 Gjuhefrenge 2 23.04.2015 R,E 10.30-12.30 B 407 Vladimir Xhelili
ITA 241 Semantike e gj.italian 24.04.2015 H,M,P 11.00-12.00 B 407 Entela Mustafaraj
ITA 282 Letersi italiane 20.04.2015 H,M,P 8.00-9.00 B 103 B. Isufaj
ITA 265 Historia e Italise 27.04.2015 R,E 8.00-9.00 B 103 Angela Mottola
ITA 260 Kulture italiane 23.04.2015 R,E 10.00-11.30 B 103 Angela Mottola
ITA 356 Gjuhesi e pergjithsh. 22.04.2015 H,M,P 12.00-13.00 B 103 Meri Gjoleka
ITA 376 Perkthim 23.04.2015 R,E 11.30- 13.00 B 101 Genci Zaka
ITA 341 Metodike e gjitaliane 21.04.2015 R,E 8.00-10.00 B 407 Eliona Naqo
DEPARTAMENTI I GJUHES SHQIPE DHE LETERSISE
KODI LËNDA PEDAGOG ORARI SALLA DATA
ALB 131 FONETIKË E DREJTSHKRIM ARTAN XHAFERAJ 22/04.2015 B 404 12. 00 – 14. 00
ALB 155 HYRJE NË SHKENCËN PER LETËRSINË ERMIR XHINDI 20/04/2015 B 404 10. 00 – 12. 00
ALB 163 LETËRSI BOTËRORE I ROLAND ZISI 23/04/2015 B 404 10. 00 – 12. 00
ENG 132 GJUHË E HUAJ II VENERANDA HAJRULLAHU 23/04/2015 B 401 12. 00 – 14. 00
ENGH GJUHË E HUAJ II LEDINA MERKAJ 24.04.2015 B 101 10. 00 – 12. 00
ALB 281 FOKLOR SHQIPTAR BARDHOSH GAÇE 22/04/2015 B 301 12. 00 – 14. 00
ALB 268 SINTAKSË E SHQIPES VILMA BELLO 23/04/2015 B 301 10. 00 – 12. 00
ALB 230 STILISTIKË E PRAGMATIKË GLADIOLA ELEZI 24/04/2015 B 412 11. 00 – 13. 00
ALB 236 HISTORI E GJUHËS STANDARDE EVIS HUDHERA 22/04/2015 B 401 10. 00 – 12. 00
ALB 225 SOCIOLINGUISTIKË MIGENA BALLA 22/04/2015 B 301 10. 00 – 12. 00
ALB 365 LETËRSI BOTËRORE III MARIGLENA MEMINAJ 23/04/2015 B 404 08. 00 – 10. 00
ALB 336 LETËRSI SHQIPE III ETJONA HOXHA 23/04/2015 B 401 10. 00 – 12. 00
ALB 357 HIST E KRITIKËS LET DHE E HIST. E LETËRSISË SHQIPE EDLIRA ÇERKEZI 20/04/2015 B 404 11. 00 – 13. 00
ALB 320 ESTETIKË ALTA HALUCI 22/04/2015 B 404 08. 00 – 10. 00
ALB 149 GJUHË SHQIPE LEKA SKËNDAJ 23/04/2015 B 109 08. 00 – 10. 00
DEPARTAMENTI I EDUKIMIT
KODI LËNDA PEDAGOG ORARI SALLA DATA
PS 118 Tipet e handikapit A.Zhapa 20.04       8-9 B104 08:00-09:00
Eng 131 Gjuhe e huaj Ledina Merkaj 22.04       9-10 B104 09:00-10:00
EDU 150 Edukate qytetare O.Caci 23.04       9-10 B104 09:00-10:00
EDU 135 Edukim artistik D.Shehu 24.04     13-15 B402 13:00-15:00
EDU 155 Letersi per femije R.Alimerko 20.04     9-10 B109 09:00-10:00
ENG 131h Gjuhe e huaj Anila Hima 21.04     11-12 B109 11:00-12:00
ALB149 GJuhe shqipe 2 L.Skendaj 22.04     8-9 B109 08:00-09:00
CSH 130 Teknologji informacioni. Anila ismaili 23.04     14-16 B111 14:00-16:00
GEO 150 Gjeologji L.Hasani 20.04     8-9 B308 08:00-09:00
Geo 151 Gjeomorfologjia E.Laci 28.04     8-10 B308 08:00-10:00
Ark156 Kultura ilire e Bronx hekurit A.Trushaj 22.04     10-11 B308 10:00-11:00
Ark 157 Kultura qytetare ilire E.Sina 23.04     11-12 B308 11:00-12:00
Eng131h Gjuhe e huaj Lavdosh Malaj 24.04     12-14 B101 12:00-14:00
Edu 233 Psikologji edukimi A.Gjipali 24.04     09-10 108 09:00-10:00
Edu 233 Psikologji edukimi L.Hajnaj 24.04     10-11 B105 10:00-11:00
Hum 250 Histori kombetare E.Billa 21.04     10-11 B108 10:00-11:00
Edu 240 Edukim muzikor Qani.Balla 22.04     08-09 B402 08:00-09:00
Edu 265(z) Psikologji sociale Ilva Lamaj 28.04     11-12 B105 11:00-12:00
Edu235(z) Psikologji loje L.Abazi 23.04     12-13 B109 12:00-13:00
Edu 231 Metodologji e mesimdhenies P.Taraj 27.04     8-10 B108 08:00-10:00
Edu 225 Pedagogji P.Taraj 28.04   10-11 B 110 10:00-11:00
Edu 230 Psikologji zhvillimi E.Daliaj 23.04   11-12 B109 11:00-12:00
Edu 260 Kerkim shkencor E.Avdulaj 28.04   12-13 B105 12:00-13:00
PS 223 Analiza e nevojave A.Zhapa 21.04   14-15 B110 14:00-15:00
Ps 226 Probleme te degjimit.Shurdheria G.Lepuri 22.04   12-14 B110 12:0014:00
His 222 Histori e re e shqiperise E.Rexha 20.04     9-10 B111 09:00-10:00
His 245 Histori e ballkanit O .Caci 21.04     8-9 B109 08:00-09:00
Geo 222 Gjeografi fizike e shqip F.shkurti 23.04     10-11 B111 10:00-11:00
Geo 223 Gjeografi ekonomike E.Laci 27.04     11-12 B308 11:0012:00
Geo 217 Gjeografi e popullsise E.Laci 24.04     12-13 B308 12:00-13:00
Ps 323 Mardheniet prinder profesioniste G.Lepuri 15.04     10.11 B111 10:00-11:00
HIS 368 Histori moderne E.Billa 27.04 B 104 11:00-12:00
GEO 325/1 Njohuri per gjeografine turistike F.Shkurti 23.04 B108 09:00-10:00
GEO 325/2 Gjeografi mjedisi E.Laci 28.04     08-09 B 105 08:00-09:00
Edu 335 Higjiene E. Sacdanaku 15.04.   13-14 C 401 13:0014:00
BIO 341 Biologji D.Kasemi 16.04     10-12 C303 10:00-12:00
FIZ 311 Njohuri fizike A.Dena 17.04     12-13 C 403 12:00-13:00
KIM 311 Njohuri ne kimi P.Kotori 16.04     8-9 C403 08:00-09:00
DEPARTAMENTI I DREJTESISE
KODI LËNDA PEDAGOG ORARI SALLA DATA
DRE 141 (I) E DREJTE KUSHTETUESE KLAJDI MONE 08:00 ~ 09:00 305,304 24 prill 2015
DRE 141 (II) E DREJTE KUSHTETUESE Arjana llano 10:00 ~ 11:00 305,304 24 prill 2015
DRE 131 (I) E DREJTE CIVILE (I) JONADA ZYBERAJ 08:00 ~ 09:30 305,304 23 prill 2015
DRE 131 (II) E DREJTE CIVILE (I) JONADA ZYBERAJ 09:30~11:00 305,304 23 prill 2015
DRE 127 (I) HISTORI SHTETI JONIDA MEHMETAJ 09:00 ~ 10:00 305,304 22 prill 2015
DRE 127 (II) HISTORI SHTETI ULVIN VEIZAJ 11:00 ~12:00 305,304 22 prill 2015
CSH 131 TEKNOLOGJI INFORMACIONI NAIM MALOKU 14:00 ~ 15:30 305
CSH 131 TEKNOLOGJI INFORMACIONI BESNIK 12:00 ~ 13:00 305
DRE 245 (I) E DREJTE ADMINISTRATIVE AULONA HAXHIRAJ 09:00 ~ 10:00 307,311 22 prill 2015
DRE 245 (II) E DREJTE ADMINISTRATIVE ERJOLA HOXHA 11:00 ~ 12:00 307,311 22 prill 2015
DRE 212 (I) E DREJTE PENALE (II) LORENC DANAJ 11:00 ~12:30 307,311 21 prill 2015
DRE 212 (II) E DREJTE PENALE (II) ERVIN BACAJ 12:30 ~ 14:00 307,304 23 prill 2015
DRE 241 (I) E DREJTE PUNE VALBONA ALIKAJ 08:00 ~ 09:00 307,311 20 prill 2015
DRE 241 (II) E DREJTE PUNE VALBONA ALIKAJ 10:00 ~11:00 307,311 20 prill 2015
DRE 261 PRONESI INTELEKTUALE ERGYSA IKONOMI 14:00 ~ 15:30 307,311 23 prill 2015
DRE 262 FILOZOFI E SE DREJTES    MIGENA SHEHU 12:00 ~ 13:00 307,304 24 prill 2015
DRE 375 TE DREJTAT E NJERIUT ERJON HITAJ 08:00 ~ 09:30 308,305 21 prill 2015
DRE 385 E DREJTE NDER. PUBLIKE ERVIS MOÇKA 09:30 ~11:00 308,311 23 prill 2015
DRE 335 KRIMINALISTIKE ILIRJAN MANDRO 08:00 ~ 11:00 307,308 25 prill 2015